U nás taká obyčaj....

Potrebujete sa dostat pre dieťa do školy? Nebodaj na vlak čo ide o 20 minút? Môže Vás stretnúť aj takéto voľačo. Jednoducho autom neprejdete. A inokade cesta nevedie. Nikto Vám nič nepovie, šak načo. U nás taká obyčaj....

Požiar skládky komunálneho odpadu.

V nedeľu, 23.1.2011, sa vznietila skládka komunálneho odpadu v našej obci. Skládky komunálneho odpadu obsahujú smeti, ktoré sa môžu vznietiť. Sme toho svedkami často. Problém je, KDE bola ta skládka, a KÝM bola vytvorená. Podľa zákona platí, že ak sa nepreukáže pôvodca nelegálnej skládky, tak náklady spojené s jej likvidáciou hradí samospráva. To znamená MY,  Daňoví poplatníci Obecnému úradu.

Termíny zberu PET fliaš a skla pre prvý polrok 2011

Vyžiadal som si od Obecného úradu termíny zberu PET fliaš a skla. Nájdete ich v sekcii Oznamy a dokumenty. Pripomínam, že v dokumentoch chýba dátum 14.1 2011. Neviem, z akého dôvodu tam nie je, aj ked som si to overil u Marius Pedersen-a, že je to tak.

Zákon, ktorý prikazuje obciam a mestám zverejnenie zmlúv na internete.

Daný zákon je v platnosti od 1.1.2011. To znamená, že zmluva, ktorú obec uzatvorí, nadobúda platnosť, až keď sa zverejní na internete. Ak sa do jedného mesiaca na internete alebo Obchodnom vestniku nezverejní, je NEPLATNÁ! Tu je časť zákona - §47a

Starostom je opäť p. Martin Adamča.

Voľby v našej obci na post starostu vyhral  súčasný starosta p. Martin Adamča z  ĽS-HZDS.  Na voľbách sa zúčastnilo  67,71 % voličov, čo je velmi pekná účasť. Chcel by som popriať nášmu staronovému starostovi veľa zdravia a úspechov v práci pre našu obec.

Jeseň je tu...

...a lístie nam zakrýva lúky a cesty. Naskytnú sa nám aj krásne pohľady, ako je to z cesty okolo kostola na Havran. Viď priložené foto. Je to čas na zamyslenie, trocha oddychu a retrospektívu. Pohľad dozadu, na odchádzajúci rok, a plány do budúcna.

A uz je to tu zas...

Vsimli ste si, ze sa blizia KOMUNALNE VOLBY 2010? Budu 27. novembra 2010. Myslim si, ze by mali ist volit vsetci. Vsetci obcania obce. Inak sa nemame pravo stazovat, ze nieco je tak, alebo inak. Nepaci sa mi, ak niekto hovori: " Ja nejdem volit, mna to nezaujima, aj tak sa nic nezmeni....". A nasledne sa stazuje na zly chodnik, nefungujuce verejne osvetlenie, jamy na ceste a tak....

Potulky okolo Ratnovskej zatoky

Bol som sa potulat okolo Ratnovskej zatoky. A to, co som videl mi vyraza dych. Je to ochranne pasmo 4. stupna. Tuto je MAPA. Ak niekto nevie, co to znamena, tak si to moze precitat na strankach: http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1033. Ale tu uvidite, ako ochranne pasmo 4. stupna chapu zodpovedne urady a organizacie.

Syndikovať obsah